Image
 

CleanSpace Ultra

Najlepszy aparat oddechowy dedykowany dla branż związanych z utrzymaniem porządku i czystości

 

Ochrona dróg oddechowych w branży związanej z utrzymaniem porządku i czystości

 

Drogi oddechowe są narażone na szkodliwe substancje podczas wykonywania różnych zawodów. Jednym z nich jest wszelka praca związana

z utrzymaniem porządku i czystości. Zagrożenie w tej branży niosą miejsca i rzeczy, które należy posprzątać, ale także substancje służące do sprzątania. Warto dowiedzieć się, na jakie zagrożenia mogą być narażeni pracownicy tej branży, jak się powinni przed nimi zabezpieczać, a także jakie innowacje w zakresie ochrony dostępne są obecnie na rynku.

 

Zagrożenia dla układu oddechowego w branży związanej z utrzymaniem porządku i czystości

Utrzymanie porządku i czystości to bardzo rozległy temat. O porządek dbają osoby odbierające odpady, nieczystości ciekłe, także firmy sprzątające posesje i zajmujące się rozbiórkami. Ten rodzaj działalności jest ściśle związany także z firmami sprzątającymi biura, hale produkcyjne

i magazynowe, a także domy prywatne. Pierwszym rodzajem zagrożeń, na jaki narażone są osoby z tej branży to pyły. Mogą one występować w postaci kurzu gromadzącego się na powierzchniach płaskich i meblach. Na pył budowlany pełen pleśni i grzybów narażone są osoby pracujące przy rozbiórkach i sprzątaniu piwnic. Z kolei branża komunalna musi uważać na pyły wydobywające się z odpadów, zwłaszcza w momencie ich odbioru od klienta i wyładunku. Firmy sprzątające narażone są również na chemiczne opary pochodzące ze środków do sprzątania. Im większe zabrudzenia tym środki są silniejsze i bardziej szkodliwe. Szczególnie niebezpieczne może okazać się sprzątanie na halach produkcyjnych, gdzie wytwarzane są farby i oleje lub obrabiany jest metal i drewno.

 

Praktyki stosowane do zabezpieczania dróg oddechowych

 

Podobnie jak przypadku innych branż, np. budowlanej czy wydobywczej stosuje się zwilżanie otoczenia, by pył się nie unosił. Można spotkać się także z urządzeniami pochłaniającymi pył, jednak nie zawsze możliwe jest ich stosowanie. Często stosowaną praktyką jest ograniczenie kontaktu

z drażniących czynnikiem, np. podczas odbioru odpadów. Każdej osobie pracującej w branży utrzymania czystości nie jest obca także maska ochronna. Jej rodzaj wybierany jest w zależności od rodzaju zagrożeń oraz specyfiki pracy. Są to m.in. maski z filtrem, ale także jednorazowe, tradycyjne maski. W celu wyeliminowania szkodliwych chemikaliów dąży się np. do wymiany niektórych środków czyszczących na ich naturalne, bezpieczne odpowiedniki. Należy pamiętać jednak, że nie zawsze jest to możliwe.

 

Najnowsze trendy w ochronie dróg oddechowych — aparat CleanSpace Ultra

 

Aparat oddechowy CleanSpace Ultra chętnie wykorzystują firmy zajmujące się sprzątaniem, rozbiórkami i utrzymaniem porządku. Jest to certyfikowana maska FFp3, która jest zewnętrznie zasilana, a jej jednorazowa wydajność wynosi ok. 8 godzin — dokładnie tyle, ile czas pracy.

Co ważne jest wygodna i lekka, ale jednocześnie zabezpiecza drogi oddechowe przed szkodliwym działaniem pyłów pochodzących z odpadów, rozbiórek, czy też działaniem chemikaliów zawartych w środkach czyszczących. Ponadto urządzenie jest proste w obsłudze. Włącza się je poprzez przyciśnięcie jednego przycisku. Maska jest uniwersalna i kompatybilna z różnych sprzętem ochronnym, np. okularami ochronnymi.

Kontakt

 
Telefon

(32) 771-62-04