Image
 

 

CleanSpace2

Najlepszy aparat oddechowy dedykowany branży budowlanej

 

Ochrona dróg oddechowych w branży budowlanej

 

Ochronna dróg oddechowych kojarzy się głównie z branżą wydobywczą, chemiczną i zawodami zajmującymi się obróbką metali czy drewna. Jednak w branży budowlanej ochrona układu oddechowego także może być niezbędna. Przyda się ona szczególnie tam, gdzie zapylenie jest wysokie lub używane są szkodliwe substancje chemiczne. Warto dowiedzieć się zatem, jakie zagrożenia dla układu oddechowego czyhają

w branży budowlanej oraz jak się przed nimi chronić.

 

Zagrożenia dla układu oddechowego w branży budowlanej

 

Pierwszym i najbardziej znaczącym zagrożeniem dla układu oddechowego w branży budowlanej są wszelkiego rodzaju pyły. Z racji, że ten rodzaj działalności obejmuje wznoszenie budynku od fundamentów, po prace wykończeniowe, pracownicy mogą być narażeni na pył:

- pochodzący z materiałów budowlanych,

- gipsowy i cementowy,

- powstały przy obróbce drewna,

- z tworzyw sztucznych, np. stosowanej do izolacji waty szklanej,

- kurz powstały podczas sprzątania i akcji rozbiórkowych.

 

Innym zagrożeniem, na jakie mogą być narażeni pracownicy budowlani, są opary chemiczne. Mogą one dostać się do organizmu np. podczas impregnowania drewna, malowania i innych prac, gdzie używa się lakierów i farb. Choć obecnie budowlańcy są mniej narażeni na niebezpieczeństwa niż przed laty, to pyły i toksyczne chemikalia dalej stanowią ogromne zagrożenie dla ich dróg oddechowych.

 

Praktyki stosowane do ochrony dróg oddechowych

 

Wiele z przedsięwzięć budowlanych odbywa się na zewnątrz, a to samo już minimalizuje narażenie na szkodliwe pyły. Pomocne będzie także wietrzenie i wentylacja pomieszczeń, jeśli prace odbywają się wewnątrz. Innym sposobem na zapobieganie szkodliwemu działaniu pyłów jest wykorzystanie urządzeń odpylających oraz stosowanie wody. To pierwsze sprawia, że pył jest pochłaniany przez odpowiednie narzędzia, a to drugie zapewnia zmniejszenie lotności pyłu i ogranicza jego ilość unoszącą się w powietrzu. Inną metodą na minimalizowanie szkodliwego działania pyłów w branży budowlanej jest indywidualna ochrona. Często można spotkać fachowców wyposażonych nie tylko w kask, ale także różnego rodzaju maski. Czasem jest to maska jednorazowa, czasem wielorazowa wyposażona w filtr, a rzadziej maska pełnotwarzowa.

 

Najnowsze trendy w ochronie dróg oddechowych — aparat CleanSpace 2

 

Aparat oddechowy CleanSpace został stworzony z myślą o osobach, które pracują w dużym zapyleniu, ale jednocześnie potrzebują wygodnego zabezpieczenia. Dlatego też jest ona stosowana w omawianej branży budowlanej, ale także przy obróbce metali i drewna. Bez obaw można ją stosować nawet w środowisku, gdzie temperatura jest podwyższona. Jej największą obecność wydajnego filtra. Dzięki temu do dróg oddechowych nie docierają szkodliwe pyły. Ponadto maska ochronna FFp3 jest prosta w obsłudze, co sprawia, że jest chętnie używana przez pracowników i pracodawców. Zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa na stanowisku w pracy

i komfort pracy.

Kontakt

 
Telefon

(32) 771-62-04