CLEANSPACE-  studium przypadku rafineria niklu i kobaltu

CLEANSPACE- studium przypadku rafineria niklu i kobaltu

 

Queensland Nickel ilustruje wyzwania, jakie stoją przed dużymi zakładami przemysłowymi podczas ochrony pracowników przed niebezpieczeństwami zanieczyszczenia powietrza w miejscu pracy. Rafineria ma siedzibę w północno-wschodniej Australii i zatrudnia 1000 osób i jest światowym liderem w produkcji wysokiej jakości niklu i kobaltu. Rudy laterytowe zawierające nikiel i kobalt są suszone, mielone, palone i ługowane w celu sprzedaży na rynku światowym. Pomimo wprowadzonych kontroli systemowych, proces ekstrakcji generuje fałszywe emisje pyłu niklu w postaci rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych form niklu przy różnym narażeniu normy. Praca w takich warunkach bezwzględnie  wymaga osobistej ochrony dróg oddechowych.

Po wewnętrznej kontroli bezpieczeństwa higienistka pracy z Queensland Nickel zbadała szeroki zakres  opcji ochrony dróg oddechowych z naciskiem na wysoki poziom ochrony.

Próby obejmowały pasywne półmaski P3 oraz urządzenia z własnym zasilaniem, w tym luźne i ciasne nakrycia głowy.

 

WYZWANIE - SKUTECZNA OCHRONA DRÓG ODDECHOWYCH

 

Wyzwaniem w siedzibie Queensland Nickel było zabezpieczenie zdrowia oraz produktywność pracowników korzystających z indywidualnej ochrony dróg oddechowych.

 

DŁUGIE OKRESY ZUŻYCIA I ELASTYCZNOŚĆ:

 

Operatorzy i personel konserwacyjny potrzebowali ochrony przez 6 godzin (czasami do 8 godzin) na co dzień nosząc indywidualne środki ochrony dróg oddechowych. Natomiast menedżerowie i inżynierowie potrzebowali indywidualnych środków ochrony dróg oddechowych na krótkie okresy, ale wymagali łatwości zakładania / zdejmowania, gdy poruszali się przez zanieczyszczone obszary.

 

MOBILNOŚĆ I ZADANIA WYSOKIEGO WYSIŁKU:

 

Zakład zajmuje powierzchnię wielkości boiska do piłki nożnej i posiada 6 pięter, do których można dostać się schodami. Fizyczny układ i rozległa sieć pieców, przenośniki i windy wymagające rutynowych kontroli, regulacji i pobierania próbek oznaczały, że operatorzy są bardzo aktywni i wymagają mobilności wokół sprzętu.

 

EKSTREMALNE TEMPERATURY ROBOCZE:

 

Przemysłowe piece obrotowe przyczyniają się do wzrostu temperatury wewnątrz i wokół zakładu 45C.

 

ROZWIĄZANIE - APARATY CLEANSPACE

 

W przypadku masek podciśnieniowych personel borykał się z ostrym dyskomfortem zbyt mocno zaciągniętych ramiączek i ciepła pod maską podczas noszenia jej przez kilka godzin. Wiele systemów nadciśnienia zamontowanych na pasie okazało się zbyt uciążliwych do zwykłych codziennych zadań i były zbyt duże i trudne do przenoszenia.

Respiratory CleanSpace są w Queensland Nickel od ponad roku  są używane przez personel każdego dnia. Podczas używania urządzeń CleanSpace większość pracowników stwierdziła, że aparaty oddechowe ​​pasują do specyfiki pracy, pomagając personelowi w łatwym wykonywaniu codziennych zadań.

 

WYNIK UŻYWANIA APARATÓW ODDECHOWYCH CLEANSPACE

 

Wyjątkowy charakter techniczny CleanSpace zapewnił wysoki poziom ochrony. Zarząd Queensland Nickel znalazł sposób na  zmniejszenie  ryzyka stresu cieplnego i zmęczenia oddechowego. „Pracownicy poinformowali o długiej żywotności baterii, komforcie i łatwej zmianie tradycyjnych masek ​​na aparaty CleanSpace. Wbudowana bateria i kompaktowa obudowa oznaczały, że ​​była łatwa do przenoszenia i zakładania przed wejściem obszary kontrolowane. ” wyjaśnił Matthew Topp. Z biegiem czasu Queensland Nickel odnotował dodatkowe korzyści wynikające z używania aparatów CleanSpace takich jak:

 

  • - Długa żywotność filtra i alarm filtra obciążenia szczytowego (który ostrzega użytkownika, kiedy należy wymieniać filtry zapewniając pełną żywotność każdego filtra)
  • - Łatwość czyszczenia maski i niskie koszty konserwacji urządzenia.
  • - Wytrzymałość i trwałość. Nawet przy codziennym użytkowaniu i długim noszeniu zestawy CleanSpace pozostają w dobrym stanie.
  • - Ponadto komfort świeżego powietrza i przepływu powietrza na żądanie, nawet gdy personel pracuje na wysokości przy pracy wysiłkowej lub praca w wysokich temperaturach.

Kontakt

 
Telefon

(32) 771-62-04